Tanışalım

Sonay İlişik - Şef

Merhaba,ben Sonay Tatlı Pasta’nın şefi.Bundan 10 sene önce İstanbul’da başladım şeker hamurlu pastalar yapmaya. 2011 yılında evlenip Burdur’a yerleşince profesyonel iş hayatına ara verdim ve çok sevdiğim pastacılık konusunda kendimi geliştirmeye karar verdim;sayısız yabancı kaynak,yurt dışından getirilen ekipmanlar ve malzemeler; workshop ve kurslar…

Yetti mi tabi ki hayır! Arkasından bu iş mutfağında öğrenilir dedim. İstanbul MSA’da profesyonel pasta ve ekmekçilik eğitimi aldım.işin kimyasını burada öğrendim. Peki aldığım eğitim bitti mi bitmez, hala hangi workshop hangi yeni teknik, hangi şef ne yapmış takipteyim. İşte pastacılık böyle bir iş ,en güzel tadı ve görselliği yakalamak için devamlı öğrenmek takip etmek ve denemek gerekli;

Sıkça Sorulan Sorular

Pasta şefi olarak herhangi bir hijyen ve sağlık eğitimi aldınız mı?

Evet, pasta şefimiz Profesyonel aşçılık eğitimi esnasında hijyen ve haccp eğitimi ve belgesi almıştır.

Haccp; gıda üretim yerlerinde gıda güvenliğinin sağlanması konusunda uluslararası kabul görmüş en etkin gıda sistemidir. Haccp sektör için ülkemizde de zorunlu bir yasal uygulamadır.

Pasta yaparken hangi malzemeleri kullanıyorsunuz?

Özellikle çocuklarımızın severek yediği pastaların kaliteli sağlıklı ve besleyici olmaları bizim için çok önemli bu sebeple Pasta yapımında herhangi bir katkı malzemesi,kıvam artırıcı,hazır kek karışımları, şanti, stabilizötör,glikoz,margarin kesinlikle kullanmıyorum.

Genel olarak taze mevsim meyveleri kullandığımız için özellikle tart ve cheesecakeler mevsimsel farklılık gösterir.

Çikolata ve kakao olarak kakao oranı Yüksek Belçika çikolatası kullanılmaktadır.

Süt olarak günlük pastörize sütü tercih etmekteyiz.

Nasıl sipariş verebilirim?

Siparişleriniz için;

Mail adresi ve telefon numarasını kullanabilirsiniz.

: sonayilsk@gmail.com

 0 545 528 00 90

Günlük pastalar ve diğer tatlılar için yerimize bekleriz. Kahve içmeye bekleriz.

Emek Mah, Yahya Kemal Cad. no:99 Burdur

Ne zaman sipariş vermeliyim?

Pasta, kurabiye, makaron ve ekmek siparişlerinizde; teslim tarihinden en az 5 gün önce sipariş vermenizi rica ediyoruz. Yoğunluk nedeniyle nişan ve düğün pastalarında 1 ay önceden sipariş vermeniz gerekmekte.

Size gönderdiğim fotoğraftaki pastanın aynısını yapar mısınız?

İş ahlakı ve etik olarak başka bir şefİn yaptığı pastanın aynısı yapmayı doğru bulmuyoruz.Ancak gönderdiğiniz görseli sizinle tekrar yorumlayarak size ait size özel bir pastaya dönüştürüyoruz.neticede fotoğraftaki pasta da bir başkası içim yapılmış oluyor.

Pastanın tasarımını Nasıl oluşturuyoruz?

İlk önce sizden pastanın hikayesini dinliyoruz,çizimini beraber yapıp pastanın detay ve tekniklerini belirliyoruz.Dilerseniz istediğiniz pastanın çizimini kendiniz yapıp mail atabilirsiniz.